Diyet Blog2019-08-29T10:30:41+03:00

Temmuz 2020

Gebelikte Hiperemezis (Bulantı ve Kusma)

Genellikle gebeliğin 4 ila 6. Haftalarında başlar, bazı kadınlarda 14-20. Haftalarda hafifleme görülürken, hamilelerin bir kısmında ise gebelik sonlanana kadar devam etmektedir. Hiperemezis durumunda beslenme tedavisi mümkün müdür? Gebe bireyler için çok zorlu bir süreç olmakla birlikte durumun hafifletilebilmesi mümkündür.

Mayıs 2020

Ekim 2019

Eylül 2019

Okul Döneminde Beslenme

Özellikle büyüme gelişme dönemindeki çocukların beslenmesi oldukça önemlidir. Ebeveynler çocuklarını mutlu etmek adına çocukların her istediği besini yararlı yararsız gözetmeden vermektedirler. Oysa ki çocuklarımız neyin onlar için doğru olduğunu henüz bilemezler.

Ağustos 2019

Hurma

Hurma hem taze hem de kuru olarak tüketilmesinin yanında farklı amaçlarla da kullanılmaktadır. Örneğin hurma suyu konsantresi, hurma şurubu, hurma özü, hurma şekeri, hurma pekmezi, sirke, organik asitler, marmelat gibi ve pastacılıkta da katkı maddesi olarak kullanılmaktadır.

GDO

Son yıllarda adının çokça duyduğumuz GDO akıllara, GDO nedir sorusunu getirmektedir. Bunun dışında GDO'nun faydaları nelerdir veya GDO'nun zararları nelerdir gibi sorular hem bilim dünyasının hem de halkın kafasını hayli kurcalamaktadır. Yapılarına başka organizmalardan alınarak dahil edilen ve genetik yapıları değiştirilen ve diğer organizmanın özelliklerini taşıyan organizmalara "Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO)" denir.

Online Gebelik Diyeti ile Sağlıklı bir Hamilelik Dönemi sizleri bekliyor.

Online Diyet Programına katılmak için detaylar…

Online Diyet
Go to Top